Po kliknutí bílé pozadí Po kliknutí černé pozadí << Změna pozadí
VÍTEJTE    
 

na stránkách věnovaných jedné z nejmocnějších zbraní posledních sto let - námořním ponorkovým silám. Ponorky byly důležitým činitelem jak v obou světových válkách tak i ve válce studené. V první a druhé světové válce německé ponorky téměř zlomily odpor Anglie, v bitvě o Pacifik se americkým ponorkám podařilo porazit japonské námořní impérium a v době studené války byly jaderné ponorky obou supervelmocí, vyzbrojeny ničivou silou atomových raket a skryty v hlubinách oceánu připraveny kdykoli udeřit nejlepší zárukou k udržení míru. Ponorky se pravděpodobně zasloužily i o pád Sovětského svazu, když se jeho ekonomika zhroutila pod tíhou obrovských nákladů na vývoj a výrobu podmořských plavidel.

Na těchto stránkách máte možnost dozvědět se něco o historii ponorek, o tom, jak fungují, můžete se zúčastnit virtuální prohlídky ponorky nebo se nechat inspirovat knihou, filmem či počítačovým simulátorem s ponorkovou tématikou. Nezapomeňte navštívit i odkazy na další a zajímavější www stránky, či podívat se na modely těchto ocelových žraloků.

Pokud se Vám tyto stránky budou líbit, nezapomeňte se sem občas vrátit. Tento projekt není ani zdaleka dokončen a další stránky z hlubin oceánu se připravují. Pokud chcete být informováni o nových stránkách, zašlete mi Vaši e-mailovou adresu.

Závěrem se omlouvám za všechny případné chyby a nepřesnosti, se kterými se na následujících stránkách setkáte, a budu vděčný za jakékoliv připomínky, kritiku či dokonce příspěvky, které mi pošlete.

S úctou

Pavel Vladyka
webmaster@ponorky.net
ICQ 153513373

 

Aktuálně:
- Americká jaderná ponorka narazila do dna »
- Rusko začalo se stavbou nové ponorky »

- Nová ponorka pro řecké námořnictvo »
- Německá ponorka v rybářské síti »
- Silent Hunter III - trailer »
- Německá ponorka 1:72 od Revellu v prodeji »

   

Zajímavé weby:

   

 

Pokud Vás pouze zajímá, co je nového na těchto stránkách pokračujte zde >>>

Pokud Vám nefunguje menu po levé straně,
klikněte zde >>>

Informace o optimálním nastavení >>>